01 / 02. DRZWI WEWNĘTRZNE

01 / 02. DRZWI WEWNĘTRZNE

Wnętrze mieszkalne, użytkowe, publiczne – w każdym znajdziemy dodatki, które można przypisać do jednej grupy. Chociaż tak różne, wywodzą się z jednego, tego samego zarysu działań i funkcji. Mowa o drzwiach wewnętrznych, które stanowią podstawę wnętrz mieszkalnych i użytkowych.

Drzwi bezprzylgowe

W drzwiach bezprzylgowych zawiasy są chowane, nie widać ich po zamknięciu, dzięki czemu ich krawędź jest zupełnie gładka. Takie rozwiązanie pozwala na idealne połączenie się drzwi z ościeżnicą i sprawia, że skrzydło wygląda, jakby miało znacznie masywniejszą krawędź.

Drzwi przylgowe

W przeciwieństwie do drzwi bezprzylgowych te z przylgą wyróżniają się charakterystycznym wykończeniem krawędzi skrzydła z wcięciem, które zachodzi na ościeżnicę. To bardzo popularny, klasyczny model właśnie ze względu na przylgę, która ukrywa zamek.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Drzwi z ościeżnicą ukrytą – skrzydło licowane jest ze ścianą. Patrząc na drzwi z ościeżnicą ukrytą w ścianie, widzisz tylko styk płaszczyzny skrzydła drzwiowego i ściany oraz klamkę. Osadzone w takiej ościeżnicy skrzydło po jednej stronie przegrody jest zlicowane z powierzchnią ściany

Drzwi lakierowane

Drzwi pokryte lakierem w kolorze z palety RAL

Drzwi w okleinie naturalnej

W przeciwieństwie do drzwi bezprzylgowych te z przylgą wyróżniają się charakterystycznym wykończeniem krawędzi skrzydła z wcięciem, które zachodzi na ościeżnicę. To bardzo popularny, klasyczny model właśnie ze względu na przylgę, która ukrywa zamek. Do niedawna zresztą większość dostępnych na rynku drzwi można było zaliczyć do przylgowych.

Drzwi łamane

Drzwi antywłamaniowe – drzwi konstrukcyjnie wzmocnione, z rozwiązaniami utrudniającymi ich wyważenie lub zniszczenie.

Są to najczęściej drzwi stalowe lub obite dwustronnie blachą do 2 mm, zaopatrzone w cztery bolce służące zabezpieczeniu przed wyłamaniem. Zwykle wyposażone są w zamki atestowane i elektroniczne środki sygnalizacji blokad i nieuprawnionego otworzenia.

Drzwi Przylgowe

Drzwi Bezprzylgowe

Drzwi niewidoczne

Drzwi w okleinie naturalnej

Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Drzwi łamane

03. KONTAKT